Skupinové cvičení DNS (pro dospělé)

(Dynamická neuromuskulární stabilizace podle prof. Koláře)

Popis kurzu

Jedná se o systém cvičení na základě vývojové kineziologie (pozice využívané dětmi v prvním roce a půl života), který pomáhá obnovit svalovou rovnováhu a zároveň nastavit jednotlivé segmenty těla tak, aby byly v rovnovážném postavení a nedocházelo k jejich přetěžování, které může vést až ke strukturálním změnám na páteři a jednotlivých kloubech.

Základem je aktivace bráničního dechu a trupové stability, která by měla být součástí každé pozice a činnosti, kterou provádíme tak, abychom nezpůsobovali poškození pohybového aparátu. Zároveň nám umožňuje efektivně využívat svaly, optimálně zatěžovat klouby a naučit se vnímat naše tělo tak, abychom se vyvarovali špatného pohybu.

Lektorka

Mgr. Eliška Urbářová

Fyzioterapeutka
2005 až 2011 lektorka komerčních lekcí aerobiku pro děti a dospělé; od roku 2011 pracující ve FN Motol na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství pod vedením prof. Koláře; od roku 2012 působí ve výukovém týmu Dynamické neuromuskulární terapie podle prof. Koláře v Česku i zahraničí; od roku 2012-2014 fyzioterapeut juniorské reprezentace florbalistů; od roku 2014-2016 fyzioterapeut mužského A týmu Kanonýři Kladno; od roku 2017 na rodičovské dovolené (synové 3 roky a 3 měsíce)

Jak se přihlásit?

Pro přihlášení do kurzu je třeba mít registraci v členské sekci klubu. Po registraci či otevření klubové sekce se přihlásíte v nabídce E-přihlášky.

• Zahájení kurzu: 3. září 2020
    3. září 2020 - 17. prosince 2020
  • Počet lekcí: 15
    60ti minutová lekce, 1x týdně
  • Určeno pro: dospělé
    Rehabilitační cvičení pro všechny od věku 18ti let.
  • Trénujeme každý čtvrtek
    Čtvrtek 17 - 18 hodin a v 18 - 19 hodin