MÁME OHROMNOU RADOST, JELIKOŽ SE NÁM DAŘÍ PROJEKT DĚTI NA STARTU ROZŠÍŘIT DO DALŠÍCH ŠKOL V KLADNĚ A OKOLÍ

Jitka Literová, vedoucí Sportklubu Kladno a také hlavní manažerka Českého svazu aerobiku a fitness fisaf.cz, který zaštiťuje projekt Děti na startu, pravidelně každý rok navštěvuje poradu ředitelů škol v Kladně, kde prezentuje projekt Děti na startu a zve školy k zapojení. Do roku 2021 se podařilo tento projekt otevřít na více jak 23 místech v rámci Kladna a okolí. Nyní se hlásí další školy ke spolupráci s kladenským Sportklubem.

Otevření projektu Děti na startu se v letošním roce mohou těšit děti na ZŠ a MŠ v Kačici, na 7. ZŠ a 14. ZŠ na Kladně, v MŠ Pchery, v Hostouni, ale také na kladenské „Kašpárně“, kde se loni nakonec kroužek DNS neotevřel kvůli Covidu.

Těší nás velký zájem, a pro nové pedagogy, kteří budou s dětmi cvičit, se uskuteční školení v kladenské sportovní hale. 17. září očekáváme účast více jak 40ti pedagogů pouze z Kladna,

říká s radostí Jitka Literová.

A jak celá spolupráce se školami funguje?

Je to naprosto jednoduché. Školy zařadí program DNS do vyučování, nebo jako program školní družiny, či volnočasovou aktivitu. Díky takovému propojení mohou děti kroužek navštěvovat jen za minimální registrační poplatek. Pedagogové jsou za svou práci odměňováni z dotací NSA, o které Sportklub Kladno může žádat.

Z podpory NSA lze do jednotlivých škol pořídit nové sportovní vybavení, které školy mohou využívat i pro své hodiny tělesné výchovy.

Těšíme se na další spolupráci s dalšími školami. Jsme největší středisko v České republice, které má nejvíce zapojených děti a vyškolený trenérů. Nyní se budeme blížit k číslu přes jedno sto. Počet dětí bude převyšovat jeden tisíc.

Těšíme se na již 10. rok, kdy se projekt realizuje v rámci celé ČR, a doufáme, že tréninky nezavřou žádná proti epidemiologická opatření.

Od 6. září startujeme komerční kurzy pro děti od 4 let, které pravidelně probíhají na 1. a 4. ZŠ. Kurzy jsou kompletně obsazené. Doufáme, že zapojení dalších základních a mateřských škol vyrovná poměr nabídky a poptávky, která ji násobně převyšuje.

Setkání trenérů Sportklubu Kladno