DNS FIT KID (6 - 10 let)

DNS (Dynamické neuromuskulární terapie podle prof. Koláře)

Popis kurzu

Celý kurz trvá 3 měsíce, kdy se děti ve 14 lekcích seznámí se základními principy DNS (Dynamické neuromuskulární terapie podle prof. Koláře) a vybranými vývojovými pozicemi prostřednictví hry, budou se učit vnímat vlastní tělo a pohyb. Díky tomu by poté měly být schopny vyhodnotit pohyb správný a nesprávný, a tím se vyvarovat úrazů nebo obtíží vzniklých chronickým přetížením.

Jedna lekce trvá 60 minut, maximální počet účastníků je 10, tak aby se lektor v rámci cvičební jednotky mohl všem dětem individuálně věnovat. Při zahájení kurzu dostanou děti CVIČEBNÍČEK, který nosí na každou cvičební jednotku a lektor zaznamenává zvládnuté cviky na doma a problematické partie.

Cíl projektu

Cílem tohoto kurzu je praktická aplikace principů DNS (Dynamické neuromuskulární terapie podle prof. Koláře), vývojových pozic DNS (upravených pro dětského klienta) a jejich modifikací do pohybové přípravy dětí tak, aby je děti začaly spontánně využívat v rámci svého pohybového projevu. Správný pohybový stereotyp je předpokladem správného pohybu, tedy ideálního svalového napětí a tím maximálního protažení a svalové síly. Je nutnou podmínkou prevence úrazovosti a obtíží vzniklých na podkladě opakovaných mikrotraumatizací tkáně při špatných pohybových stereotypech.

Lektorka

Mgr. Eliška Urbářová

Fyzioterapeutka
2005 až 2011 lektorka komerčních lekcí aerobiku pro děti a dospělé; od roku 2011 pracující ve FN Motol na Klinice rehabilitace a tělovýchovného lékařství pod vedením prof. Koláře; od roku 2012 působí ve výukovém týmu Dynamické neuromuskulární terapie podle prof. Koláře v Česku i zahraničí; od roku 2012-2014 fyzioterapeut juniorské reprezentace florbalistů; od roku 2014-2016 fyzioterapeut mužského A týmu Kanonýři Kladno; od roku 2017 na rodičovské dovolené (synové 3 roky a 3 měsíce)

Jak se přihlásit?

Pro přihlášení do kurzu je třeba mít registraci v členské sekci klubu. Po registraci či otevření klubové sekce se přihlásíte v nabídce E-přihlášky.

• Zahájení kurzu: 10. září 2020
    10. září 2020 - 17. prosince 2020
  • Počet lekcí: 14
    60ti minutová lekce, 1x týdně
  • Určeno pro: děti ve věku 6 - 10 let (*2010-2016)
    Určeno pro děti obecně či se sportovním pohybovým problémem
  • Trénujeme každý čtvrtek
    Čtvrtek 16 - 17 hodin
  • Místo trénování: Kino Sokol Kladno
    Kino Sokol Kladno, Baletní sál 1. patro

Cena kurzu: 1 500 Kč

Plně obsazeno!

Naše galerie

Podívejte se, jak děti cvičily s Eliškou v roce 2020

S kurzem DNS FIT KID jsem byla velmi spokojená. Cvičení probíhalo ve velmi dobrých podmínkách - krásné, teplé a pohodlné prostory. Lektorka se dětem věnovala individuálně. Měla velmi příjemné vystupování. Zaznamenala jsem zlepšení ve vnímání těla svého dítěte. Dcera pochopila některé souvislosti, které dříve nevnímala. S cvičením byla spokojená. Vnímala to, jako příjemně strávený čas nikoliv jako nepříjemnou povinnost. Doporučená cvičení byla schopna předvést doma. Dokáže cvičit sama podle brožury, kterou obdržela. Plánujeme, že bude cvičit samostatně například o prázdniny. Jsem ráda, že měla možnost absolvovat kurz DNS FIT KID.
Milena Ilievá Maminka absolventky kurzu