Děti na startu: 14. ZŠ Kladno

Ve školním roce 2021/2022 se nám podařilo zapojit do programu Děti na startu, který spravuje Sportklub Kladno, z. s.

V naší škole se přihlásilo kolem 40 dětí, proto tréninky probíhají dvakrát v týdnu pro dvě různé skupiny. Trenéry pro hodiny Dětí na startu se stali naši pedagogičtí pracovníci a v kruhových trénincích s dětmi cvičí míčové hry, koordinační cviky, základy gymnastiky a atletiky.

Začátek hodiny probíhá v duchu rozvičky a zábavné společné hry. Na závěr hodin si děti nejvíce oblíbily hru “mrkvičky”. V tuto dobu začíná být pěkné počasí, a proto můžeme s dětmi už i na venkovní hřiště.

Hodiny plné pohybu děti baví a v průběhu roku cvičenci i cvičenkyně udělali velmi rychlé pokroky nejen v pohybových dovednostech, ale i v umění spolupráce.

Komentáře