Děti na startu: 1.KŠPA Kladno

Na naší škole je projekt DNS realizován s ohledem na nevelký prostor v naší tělocvičně pro děti od 1. do 3. ročníku. I přes absenci místa je naše tělocvična výborně vybavena pomůckami, které lze při sportovních aktivitách využít. Projekt probíhá v rámci školní družiny a zároveň je přístupný i jako sportovní kroužek pro děti, které běžně družinu nenavštěvují. V případě příznivého počasí využíváme i školní zahradu nebo hřiště v okolí školy. DNS jsou u nás velice oblíbené, k náplni hodin nám velice pomáhá metodická podpora a nápady ze školení, které jsme si mohli aktivně vyzkoušet. Snažíme se hodiny pro děti připravovat tak, aby je pohyb bavil, naučily se nové věci, aby měly možnost vyzkoušet si nové věci, nebály se. Zařazujeme míčové a pohybové hry, koordinační cvičení, atletické prvky, gymnastiku. Snažíme se hodiny dělat pestré a vždy přijít s něčím novým.

Jména aktivních trenérů: Veronika Burgrová, Renata Vršková

Počet zapojených dětí: 16

Komentáře