Členské noviny

Všechny důležité informace na jednom místě.

Navigace: Členská sekce / Úvodní strana / Členské noviny

V projektu Děti na startu je na Kladensku téměř tisíc malých sportovců!

25.2.2018 11:00

Celorepublikový projekt všeobecné sportovní přípravy pod názvem Děti na startu se začal v Kladně realizovat zhruba před 5 lety. Získal tady velkou oblibu mezi dětmi i jejich rodiči, podporuje ho město, kraj i ministerstvo školství. Foto: Český svaz aerobiku a fitness FISAF.CZ V aktuálním školním roce se na Kladensku cvičí už ve třinácti střediscích a zapojeno je do něj 850 dětí! Pod Sportklubem Kladno, který organizuje tuto formu cvičení pro děti od 4 do 9 let ve spolupráci se základními a mateřskými školami, je stále větší zájem nejen z řad veřejnosti, ale ze škol a sportovních klubů. Právě spolupráce s kladenskými sportovními kluby je… Zobrazit celé

Celorepublikový projekt všeobecné sportovní přípravy pod názvem Děti na startu se začal v Kladně realizovat zhruba před 5 lety. Získal tady velkou oblibu mezi dětmi i jejich rodiči, podporuje ho město, kraj i ministerstvo školství.

Foto: Český svaz aerobiku a fitness FISAF.CZ

V aktuálním školním roce se na Kladensku cvičí už ve třinácti střediscích a zapojeno je do něj 850 dětí! Pod Sportklubem Kladno, který organizuje tuto formu cvičení pro děti od 4 do 9 let ve spolupráci se základními a mateřskými školami, je stále větší zájem nejen z řad veřejnosti, ale ze škol a sportovních klubů.

Právě spolupráce s kladenskými sportovními kluby je cílem projektu. Děti se získanými pohybovými dovednostmi se mohou specializovat dle doporučení trenérů na sportovní odvětví, pro které mají předpoklady.

V současné době pracuje s dětmi 66 trenérů z řad učitelek a sportovních klubů.

Všem se povedlo přemístit tisícovku dětí na určitý čas od monitorů, obrazovek a displejů do tělocvičny a aktivně je zapojit do sportování.

Sportklub Kladno v současné době patří počtem zapojených dětí mezi nejvíce početná střediska v ČR. Celý projekt realizuje Český svaz aerobiku v rámci iniciativy „Česko se hýbe“ po celé ČR. Středisek je aktuálně 190 a cvičí v nich 6558 dětí.

Nejlepším oceněním pro organizátory jsou pak zpětné vazby od rodičů a dětí. „Můj syn chodí na Děti na startu už třetí rok a jsem za to moc ráda. Báječné cvičitelky, skvělá sportovní příprava. Za mě opravdu skvělý kroužek pro malé děti, které nechtějí jen sedět doma. Jsem trenérkám vděčná, že u této aktivity vydržely a držím jim palce i do budoucna,“ říká maminka Matěje.

A spokojená je také Jitka Literová. „Letos jsme otevřeli na Kladensku třinácté středisko a vyškolili další trenéry. Beru to jako velký úspěch a jsme nadšeni, že rodiče berou sportovní aktivitu jako důležitou součást života. S dětmi kroužky pravidelně navštěvují a mají skvělou docházku, protože se na cvičení těší.“

Zdroj: Český svaz aerobiku a fitness FISAF.CZ

Skrýt